Tavan kaplama kağıtları

Tavan kaplama kağıtları nasıl yapılır ve uygulanır?

Tavan kaplama kağıtları yapılış ve uygulama 1Adım 1 : Hazırlık ve Ölçme

Tavan duvar kağıdının öncelikle temiz olduğundan emin olun . Duvar kağıdı ile çalışmak için yapılan özel bir astar uygulayın . Bu kağıt hiç çıkarılmalıdır tutkal hasar miktarını azaltmak üzere tasarlanmıştır . Astar uygulamak için standart bir rulo kullanın .

Duvar kağıdı ilk şeridi için dikey başlangıç ​​çizgisi belirleyin . Bu daha sonra referans ​​noktası (genellikle bir köşesinden ) yerleşimini belirlemek için ölçüm kullanarak duvar kağıdı genişliğinde  ölçerek yapılır . Aynı zamanda dikey başlangıç ​​çizgisini yapmak için bir çekül kullanabilirsiniz .

Tavanın bir taraftan diğer tarafa olan mesafesi ölçülür. İhtiyacınız olan duvar kağıdı uzunluğunu belirlemek için ölçüm kullanın . Fazladan telafi payı bırakın.

Tavan kaplama kağıtları yapılış ve uygulama 2Adım 2 : Yapıştırma
Bir tepsi veya bir kova içine duvar kağıdı tutkalını dökün. Duvar kağıdı arkasına yapıştırıcı uygulamak için 6cm lik fırça kullanın . Farklı açılardanduvar kağıdına doğru bakın ve varsa kırışmaları düzeltin.

Tutkal duvar kağıdı arkasına homojen bir şekilde uygulandıktan sonra Yapıştırma işlemine başlayın.

Tavan kaplama kağıtları yapılış ve uygulama 3Adım 3 :Tavanda  uygulama yapmak için bir merdiven ya da daha iyisi , iskele kullanarak , dikey başlangıç ​​hattı boyunca duvar kağıdı uygulayınr. İki kişi çalışarak daha rahat bir yapıştırma işlemi gerçekleştirbilirsiniz. Diğer kişi iskele üzerinde ise , veya zeminden kuru bir paspas ile elle ya , asılı şekilde bekleyen duvar kağıdını tutarken bir kişi dikey başlangıç ​​hattı boyunca duvar kağıdını yerleştirir .

Tavan kaplama kağıtları yapılış ve uygulama 4Adım 4 : Sünger
Yapıştırma sonrası dalgalanma gösteren bazı kabarcıklar fark edebilirsiniz . Nemli hafif sabunlu süngerle , kabarcıkları dışarı itmek için duvar kağıdı boyunca sünger sürün ve kağıt pürüzsüz oluncaya kadar bu işlemi tekrarlayın. Sünger aynı zamanda duvar kağıdında biriken fazla tutkalı temizlemek için hizmet vermektedir .

Tavan kaplama kağıtları yapılış ve uygulama 5

Tavan kaplama kağıtları yapılış ve uygulama 6

Tagged with: , , ,
Posted in BLOG

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>