Stropiyer tavan kaplama

Stropiyer tavan kaplama 1

Tavan kaplamalarında gökyüzü tavanlar için asma tavan uygulanması gerekmektedir. Gökyüzü görünümü ile ferah bir ortama kavuşmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Gökyüzü tavanlarınızın uygulamasından sonra evleriniz veya işyerlerinizde diğer asma tavan olmayan yüzeylerde kullanılan stropiyer tavan kaplama çeşitleri hakkında sizlerle bilgilerimizi paylaşmaya çalışacağız.

Stropiyer tavan kaplama çeşitleri asma tavanlar için kullanılmamaktadır. Asma tavanlarda kullanılan taşyünü veya metal tavan malzemeleridir. Stropiyer tavanlar asma tavan olmayan yerlerde tavan yüzeyine özel yapıştırıcıların sürülmesi ile yapıştırılarak uygulanan ses ve ısı izolasyonuna yardımcı olan ve aynı zamanda dekoratif bir görünüm sunan ürünlerdir.

Stropiyer tavan kaplama avantajları;

Stropiyer tavan, yeni bir proje veya bir tadilat için, dikkate alınması gereken bir seçenektir. Stropiyerlerin avantajları ve dezavantajları özet olarak şu şekildedir; Strafor tavan karosu, mükemmel bir yalıtım faktörü sunar, bu yüzden elektrik faturalarındaki azalmanın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca bir odanın, laboratuarın, ofisin veya diğer çalışma alanlarının sıcaklığı kontrol etmek için yardımcı olur. Hızlı bir şekilde ve kolayca uygulanabilir. Ve en önemlisi kendi projenizi yapmanız için için mükemmel bir seçimdir . Odanıza güzel bir katman ekleyerek kurulduktan sonra bu çiniler şık bir görünüm sunarlar. Onlar evinize değer ekleyebilir ve kesinlikle misafirlerinizi etkilemek için mükemmel bir seçimdir. Sadece birkaç saat içinde, profesyoneller tarafından kurulmuş gibi görünen yeni bir tavan olabilir.

Stropiyer tavan kaplama dezavantajları;

Stropiyer kaplamalar pahalı olma eğilimindedir bu nedenle bütçenizi doğru ayarlamanız gerekebilir. Çok düşük yanma noktası ve yangın tehlikesi nedeniyle stropiyer tavanların yangın güvenliği konusunda bazı endişeler vardır. Termitler ve marangoz karıncaları gibi Böcekler, malzemenin içinde büyük bir bir sorun haline gelebilir. Bunları göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır. Özet olarak;  Stropiyer tavan kaplama, birçok avantaj sunmaktadır ve bazı dezavantajları varken, faydaları çok daha fazladır.

Stropiyer tavan kaplama yardım;

Stropiyer uygulamalarınız için karşılaşmış olduğunuz tecrübeler, sorunlar ve paylaşmak istediğiniz bilgileri yorum bölümümüzde paylaşabilirsiniz. Değerli ziyaretçilerimizin bilgi sahibi olması ve fikirlerini çekinmeden iletmesi bizim için çok önemlidir. Lütfen paylaşmak istediğiniz konuyu aşağıdaki form ile bize iletiniz.

Tagged with: , , ,
Posted in Çeşitler
5 comments on “Stropiyer tavan kaplama
 1. ersin diyor ki:

  köpük stropiyerle böceklerin alakası nedir anlayamadım.kafama takılan nokta budur. içine nasıl girecek bu haşereler lütfen yazıp yardımcı olursanız sevinirim.

  • Prosky Tr diyor ki:

   Merhaba Ersin Bey,

   Stropiyer kaplamalar ile bölceklerin alakasını yabancı kaynaklardan edindik ancak böyle bir tecrübemiz olmamıştır. Yine de tahmin yürütür isek; Stropiyer kaplamalarda stropiyerlerin birleşme yerlerinde kalabilen olası aralıklar ve stropiyer tavan yüzeyine yapıştırıldığında, tavan yüzeyi ile stropiyer plakanın arasında boşluk kalması küçük haşerelerin yaşayabileceği belirli boşluklar yaratabilir. Bu nedenle yapıştırma esnasında stropiyerlerin birbirleri ile ve tavan yüzeyi ile tam temas halinde olması daha akılcı ve doğru olan yöntem olacaktır.

 2. Huseyin diyor ki:

  Merhaba,
  Merak ettiğim konu bu işlem uygulandıktan sonra tavanın hava almaması mümkün mü? Eğer öyle bi durum varsa ne gibi sorunla karşalaşırız.

  • Prosky Tr diyor ki:

   Hüseyin Bey Merhaba,
   Stropiyer uygulaması aynı zamanda kısmen yalıtım özelliği sağlar. Tavan yüzeyi beton olması nedeniyle zaten hava geçişi mümkün değildir. Tavan yüzeyinde havalandırma sisteminin kurulması asma tavan ile mümkündür. Bunun dışında havalandırma olmamasından kaynaklı sorunların genellikle imalat vb. koku yayan tarzda işyerlerinde olduğu görülmektedir. Bu tarzda bir işyeri için stropiyer düşünüyorsanız pek de tavsiye edilen bir yöntem değildir.

 3. tevfik diyor ki:

  banyamoun tavanına stropiyer kaplama düşünüyrom stropiyerler zamanla banyo tavanında kararma sararma yaparmı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>