Strafor tavan kaplama

Strafor tavan kaplama

Gökyüzü tavan panelleri strafor tavan kaplama yapılan tavanlarda maalesef kullanılamamaktadır. Gökyüzü karolarının kullanılabilmesi için alçıpan veya diğer asma tavan modellerinden birinin uygulanmış olması gereklidir. Asma tavan dışında kalan diğer bölümlerde strafor tavan kaplama çalışması tamamlayıcı olarak uygulanabilir.

Strafor tavan kaplama 2

Asma tavanların yaygınlaşmasından sonra tavan görünümlerindeki dekoratif yenilenmenin ardından alternatif arayışlar sonucunda strafor tavan kaplama malzemeleri ile tanışma fırsatı bulan dekoratörlerin asma tavan kullanılmadan tavanları güzelleştirmek için alternatifleri oluşmuştur. Örneğin asma tavanlarda pek çok seçenek ile kombinasyonlar oluşturmak mümkün iken asma tavan olmayan mekanlarda bu görünümü elde etmek veya dekoratif bir tavan sahibi olmak mümkün değildi. Strafor tavan kaplama ürünleri ile pek çok desen ve doku seçeneği bizlere tavanlarımızı güzelleştirme imkanı sunmuştur. Aynı zamanda straforların yalıtım özelliği ile ses yalıtımı ve ısı kaybını önlemek açısından birçok faydaları bulunmaktadır. Uygulama işleminden sonra boyanabilme özelliği ile de büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ancak yapıştırma konusunda çok hassas olan bu ürünlerin alçı ile yapıştırmak yerine kendi özel tutkallarını kullanmak ilerleyen süreçte bizlere daha verimli bir kullanım sunacaktır.

Strafor tavan kaplama avantajları:

  • Strafor kaplama modelleri ses izolasyonuna yardımcı olur
  • Kolay ve esnek bir uygulamaya sahiptir
  • Isı yalıtımı sağlar
  • Görsel olarak tavan yüzeyinde çeşitli desen ve renk kombinasyonları oluşturmamıza yardımcı olur.
  • Pratik bir uygulamaya sahiptir.
  • Hafif olduğundan binaya fazla yük getirmez.

Strafor tavan kaplama dezavantajları:

  • Tavan yüzeyi ile arasında boşluk kalırsa karınca, sinek gibi canlılara yer sağlayabilir
  • Aydınlatma elemanlarını entege etmek asma tavanlardaki kadar kolay değildir.
  • İleride yerlerinden düşmeler oluşabilir.
  • Darbeye dayanıklı değildirler.

Eğer ev veya ticari bir binanın iç veya dış yapısını geliştirmek istiyor ve kısıtlı bir bütçebütçeniz varsa, strafor tavan kaplama yenileme projeniz için dikkate değer olabilir. Strafor tavan döşemelerinin çok büyük faydaları vardır. Bunlar ekonomik ve montajı kolaydır. Eğer elektrik faturaları konusunda endişeleriniz varsa, strafor tavan kaplam ev veya ofiste soğuk veya sıcak havayı yalıtarak  izolasyon sağlar ve kontrollü oda sıcaklığında kalırsınız.

Strafor Tavan Kaplama Faydaları

Yenileme için strafor tavan kaplama seçiminin bir diğer yararı ise size tavana döşemesinde arzu edilen bir görünüm elde etme ve diğer alçılardan farkını kimsenin farketmemesidir! Bu karolar çok popülerdir ve bu çinilerin gerçekten Strafor kaplamadan yapılmış olduğu anlaşıldığında herkes çok şaşırır. Strafor tavan plakaları kolayca Mastik veya Seramik Yapıştırma Harcı ile monte edilebilir.

Tagged with: , , ,
Posted in Çeşitler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>