Pvc tavan kaplama

Pvc tavan kaplama

Dayanıklılığı, hafifliği, kolay monte edilmesi desen seçeneği vb birçok özelliği olması açısından 60x60cm lik pvc tavan kaplama malzemeleri bir çok mimarlık ofisi tarafından kullanılmaya başlanmıştır.  Pvs tavan kaplama malzemeleri 60x60cm olması nedeniyle taşyünü ve diğer T24 sistem asma tavanlarda taşyünü plakalar gibi aynı şekilde uygulanır. Dekoratif açıdan böylesine zengin bir kaplama modeli ile birlikte kullanılabilen elektronik yapay gökyüzü panelleri ise bu güzelliği taçlandırarak son noktayı koymaktadır. Gökyüzü panelleri de dekoratifliği, hafifliği ve kullanışlı olması yönünden diğer biçok aydınlatma ürününü geride bırakmaktadır. Sadece 2.200 gr olan kütlesi ile asma tavnlarda mükemmel bir sonuç ortaya koyar.

Gökyüzü ve pvc tavan kaplama aynı anda nasıl uygulanır?

Uygulamaya başlamadan önce asma tavan uygulayıcı firmanın uygulanacak yerde keşif yapması gereklidir. Tavan yüzeyinin ölçüleri çıkarıldıktan sonra T karkas taşıyıcı profillerin yerleri belirlenerek çelik dubellerin noktaları işaretlenir. Asma tavanın iskelet sistemi oluşturulduktan sonra gökyüzü panellerin geleceği kısımlar boş bırakılmak suretiyle PVC tavan kaplama plakaları diğer karelerin içerisine yerleştirilir. Boş kalan alana ise yapay pencere panellerinin yerleşiminden sonra elektrik bağlantısı yapılarak dekoratif tavan kaplama ürünümüz hazır hale getirilir.

Diğer Pvc tavan kaplama ürünleri (lambiri)

Bir başka pvc tavan kaplama ürünü ise aynı zamanda lambiri olarak adlandırılan tavan kaplama malzemesidir.  Bu ürünlerde pratik, uzun ömürlü bakım ve onarım gerektirmeyen kolayca temizlenebilen ve aynı zamanda çeşitli desen ve renk seçeneklerine sahip olan bir üründür. Aynı zamanda bu ürünün ısı yalıtımı sağladığı da düşünülmektedir.

Plastik tavan kaplama avantajları:

  • Bakım kolaylığı sunar
  • Aşınma ve kırılma olmaz
  • Uzun ömürlü yapısı ile konforlu bir kullanım sunarlar

Bunlarla birlikte lambiri tavan kaplama ürünlerinde “Ahşap budaklı, Akçaağaç düz, Akçaağaç fugalı, Beyaz fugalı ve beyaz düz seçenekleri uygulanabilir. Gökyüzü tavan ile birlikte uygulanabilecek 60x60cm pvc tavan kaplama ürünlerinde ise; Koyu meşe deseni, Bildem meşe deseni, Eskitme desen, Akçaağaç, Açık meşe gibi farklı seçenekler mevsut olduğundan gökyüzü ile birlikte tamamen doğal bir görünüm yakalamak mümkündür.

Tagged with: , , ,
Posted in Çeşitler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>