Tavan kaplama modelleri

Tavan kaplama modelleri 1

Tavanlar için kaplama seçeneklerine baktığımızda birçok kaplama modelleri ile karşı karşıya kalmaktayız. Ürünümüz led ile çalışmaktadır ve tavan kaplama modelleri arasında en ilgi çekici ürün olma özelliğini taşımaktadır. Diğer sıradan tavan kaplama modellerine göre çok daha estetik ve dekoratif bir görünüme sahip olan tavan kaplama modelimiz hakkında bizimle iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Gökyüzü tavan kaplama modelinde uyguulamadan sonra tavan yüzeyine baktığınızda orada bir pencere varmış hissine kaplırak büyülenebilirsiniz. Yukarıda fotoğrfta görünen tavan kaplama modeli taşyünü tavan için uygulanmıştır. Alçıpan için uygulanan modellerde benzer sonuçlar vermekle beraber tek fark kaplama karelerinin diğer alçıpan tavanlarda bulunmamasıdır. Yani gökyüzü kaplamasının dışında kalan alanlar düz bir alçıpan yüzey olarak kalmaktadır. Bu alan ise farklı aydınlatma modelleri ile dekore edilebileceği gibi farklı renklerle de boyanarak ihtiyacınıza uygun şekiller verebilirsiniz.

Farklı bir tavan kaplama modeli görüntüsü;

Tavan kaplama modeli 2

Stropiyer ve strafor tavan kaplama modellerinde uygulama yapılmamaktadır. Ürünlerimiz taşyünü, alçıpan veya diğer asma tavan modellerine entegre edilebilir.

Ahşap tavan kaplama modellerinde ise ahşap içerisinde çerçeveler bırakılarak gökyüzü kaplama panellerini uygulamak mümkündür. Köpük tavan kaplama modellerinde de strafor ve stropiyerde olduğu gibidir fakat köpük asma tavan için kullanılıyorsa gökyüzü kaplama modeli için uygundur.

Tavan kaplama modelleri ve uygulama şekli;

Tavanlarınızda gökyüzü görünümlü kaplama modellerini uygulamak için taşyünü tavanlarda uygulanacak alan kadar taşyünü kaplama plakası yerinden sökülerek montaja hazır hale getirilir. Elektronik kaplama panelleri bu boşluklara yerleştirilerek tak-çıkar konnektörlü kabloları ile birbirlerine eklenir. Altı panellik bir kaplama modeli için kurulum süreci ortalama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Diğer tavan kaplama modelleri;

Tavanlarınız için farklı bir kaplama modeli düşünüyorsanız bu yönde farklı alternatifler olan stropiyer tavan kaplama modelleri, ahşap tavan kaplama modelleri, Strafor tavan kaplama modelleri ve köpük tavan kaplama modelleri gibi farklı birçok alternatif bulabilirsiniz. Bu kaplama modellerinin uygulamaları genellikle asma tavanların mevcut olmadığı alanlarda olmaktadır ve direkt tavan üzerine yapıştırılarak yapılırlar maliyet olarak çok düşük olmasına rağmen asma tavanlar kadar kullanışlı değildirler. Pratik uygulama ile ön plana çıkan bu kaplama modelleri diğer dezavantajları ile asma tavan uygulamalarının gerisinde kalmakta ve onlar kadar işlevsel bir sonuç ortaya koyamamaktadırlar.

 

Tagged with: , , ,
Posted in Modeller

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>