Tavan kaplama çeşitleri

Tavan kaplama çeşitleri

Kaplamalar ile ilgili biçok çeşit bulunmaktadır. Fakat gökyüzü tavan kaplama çeşidi bu kaplamalardan tamamen farklı bir ürün olarak sizlere sunulmaktadır. Sıradan tavan kaplama çeşitlerine göre lüks bir ürün olan gökyüzü elektronik yapısı ile aydınlatma sağlayarak sanal bir görüntü oluşturur, böylece farkında olmadan pencereden dışarıya bakıyormuş hissine kapılırsınız. Farklı çeşitlerde görüntü seçenekleri ile de davan yüzeyinde değişik dekoratif görüntüler yakalayabilir, bunların keyfine varabilirsiniz.

Gökyüzü panelleri tavanlarınız için en güzel tavan kaplama çeşididir. İşyerleri ve evlerde rahatlıkla uygulanabilir.

 Asma tavan kaplama çeşitleri ile uygulama;

Asma tavanlarda uygulanabilen paneller taşyünü, metal asma tavan, alçıpan asma tavan ve diğer T24 taşıyıcı sistemlerin kullanıldığı asma tavan çeşitlerinde uygulanabilir.

Asma tavan çeşitlerinde uygulama süreleri; (her 6 panelli grup için)

Taşyünü asma tavan: 15dk

Metal asma tavan: 15dk

Alçıpan asma tavan: 30dk

Diğer tavan kaplama çeşitleri ile uygulama;

Diğer tavan çeşitlerinden olan strafor tavan kaplama çeşitleri, Stropiyer tavan kaplama çeşitleri ve tavan köpük kaplama çeşitleri gibi asma tavan gerektirmeyen kaplama malzemelerinde gökyüzü panellerin uygulanması maalesef mümkün değildir. Ancak asma tavan uygulandıktan sonra gökyüzü panellerinin yerleştirilmesinin ardından asma tavanın bittiği noktadan itibaren tavan kaplama çeşitleri uygulanabilir. Asma tavandan bağımsız olarak uygulanacak olan bu kaplama malzemelerinin görüntü olarak asma tavanın bitiminden sonra uygulanması da iyi sonuçlar verecektir.

Tavan kaplama çeşitlerinde plastik malzemeler başta olmak üzere 60×60 cm lik kareler ve dikey olarak lambiri denilen malzeme çeşitleri vardır. 60cm olan çeşitler asma tavanlarda kullanılabilir fakat lambiri olarak adlandırılan diğer malzemeler laminant benzeri olan birbirleri ile iç içe geçme yapısı ile asma tavanlarda uygulanmak yerine kendi özel yöntemlerine sahiptirler.

Gökyüzü tavan kaplama çeşitleri için görüntü seçenekleri;

Birçok farklı mekanda uygulanabilen gökyüzü tavan kaplamaları görüntü çeşitleri bakımından oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Müşteri pörtföyümüzde ev sahiplerinden otellere kurumsal firmalardan havalimanlarına kadar uygulama alanı olan kaplama çeşitlerimiz, evlerde oturma odası, salon, yatak odası, banyo, antre ve evin diğer bölümlerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. İşyerlerinde ise ofisler başta olmak üzere mağaza, kafe, restoran, otel odaları, asansörler gibi bir çok alanda uygulamalar mevcuttur. Özellikle sağlık kuruluşlarında ise hasta odaları, diş klinikleri ve muayenehanelerde uygulamalar mevcuttur.

Tagged with: , , ,
Posted in Çeşitler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>